Регистрация

Нові інструменти: Як зробити Лисичанськ безпечним і сучасним

Нові інструменти: Як зробити Лисичанськ безпечним та сучасним

Не секрет, що громадяни часто не вірять в ефективність нових інструментів, однак безпека в громадських просторах – пріоритет та невід'ємна частина життя кожного. Як забезпечити безпеку пішоходів на нерегульованому переході в нічний час? Як створити безпечне середовище для місцевих жителів?

Фото: Денис Денищенко

Інновації - це про нові підходи, а не тільки про польоти в космос або будівництво доріг з пластику. Це належне функціонування сфер громадського життя. І для того, щоб зробити громади Луганщини більш зручними для життя та відпочинку, в першу чергу потрібно бажання керівників громад бути промоутерами інновацій та змінити підхід до урбаністики.

У багатьох містах світу, часто - в рамках концепції «розумне місто» (Smart City) з'являються «Розумні опори». Ця концепція передбачає використання технологій інтернету речей (Internet of Things, IoT) та інформаційно-комунікаційних технологій для ефективного управління міською інфраструктурою і підвищення якості життя людей. 

«Розумні опори» (Smart Poles) - це модульні споруди, які оснащують різними приладами і датчиками в залежності від особливостей того району, де їх планують встановлювати. Це не просто черговий освітлювальний прилад - це мультифункціональний пристрій, який дозволяє створити комфортний та раціональний простір в парку, на велосипедній або пішохідній доріжці, на територіях оздоровчих закладів, заміських будинках тощо.

Одна з найбільш затребуваних функцій «розумних опор» - інтелектуальне освітлення, яке допомагає скоротити витрати на електроенергію. Для цього опори зі світлодіодними лампами оснащуються датчиками руху і світло включається або стає яскравішим тільки в тому випадку, якщо на вулиці є пішоходи.

«Розумні опори» можна обладнати системами відеоспостереження та оповіщення (інформування про надзвичайні ситуації, забезпечення зв'язку між городянами і екстреними службами), інструментами для моніторингу дорожньої обстановки (розклад транспорту, пробки, парковки), точками доступу в інтернет. На деяких розміщують порти для зарядки смартфонів і електромобілів, датчики для збору інформації про стан навколишнього середовища - наприклад, про якість повітря або рівень ультрафіолетового сонячного випромінювання, а також цифрові монітори, які показують рекламу та інформаційні оголошення.

Столиця Південної Кореї - Сеул, наприклад, має вже 26 таких опор в шести районах міста. Деякі служать точками доступу до міської Wi-Fi, на деяких є QR-коди, відсканувавши які можна дізнатися інформацію про культурну спадщину міста, інші - оснащені системами відеоспостереження та сигналізації. А у канадському Онтаріо ці опори не тільки «розумні», а й «зелені»: вони виготовляються з електронних відходів, які збираються місцевими жителями.

Чи можна впровадити такий проєкт на Луганщині? Працюємо над цим! Ми відкриті до нестандартних рішень – ефективних, сучасних та інноваційних.

Оригінальна публікація розміщена на сторінці Дениса Денищенка в Фейсбуці.

Даний розділ новин є майданчиком для вільної журналістики. Матеріали користувачі завантажують самостійно. Адміністрація lysychansk.com може не розділяти позицію блогерів і не відповідає за достовірність викладених ними фактів.

Шановні користувачі, просимо вас шановливо ставитися до співрозмовників в коментарях, навіть якщо ви не згодні з їх думкою!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Другие статьи рубрики