
Не секрет, що громадяни часто не вірять в ефективність нових інструментів, однак безпека в громадських просторах – пріоритет та невід'ємна частина життя кожного. Як забезпечити безпеку пішоходів на нерегульованому переході в нічний час? Як створити безпечне середовище для місцевих жителів?
Фото: Денис Денищенко
Інновації - це про нові підходи, а не тільки про польоти в космос або будівництво доріг з пластику. Це належне функціонування сфер громадського життя. І для того, щоб зробити громади Луганщини більш зручними для життя та відпочинку, в першу чергу потрібно бажання керівників громад бути промоутерами інновацій та змінити підхід до урбаністики.
У багатьох містах світу, часто - в рамках концепції «розумне місто» (Smart City) з'являються «Розумні опори». Ця концепція передбачає використання технологій інтернету речей (Internet of Things, IoT) та інформаційно-комунікаційних технологій для ефективного управління міською інфраструктурою і підвищення якості життя людей.
«Розумні опори» (Smart Poles) - це модульні споруди, які оснащують різними приладами і датчиками в залежності від особливостей того району, де їх планують встановлювати. Це не просто черговий освітлювальний прилад - це мультифункціональний пристрій, який дозволяє створити комфортний та раціональний простір в парку, на велосипедній або пішохідній доріжці, на територіях оздоровчих закладів, заміських будинках тощо.
Одна з найбільш затребуваних функцій «розумних опор» - інтелектуальне освітлення, яке допомагає скоротити витрати на електроенергію. Для цього опори зі світлодіодними лампами оснащуються датчиками руху і світло включається або стає яскравішим тільки в тому випадку, якщо на вулиці є пішоходи.
«Розумні опори» можна обладнати системами відеоспостереження та оповіщення (інформування про надзвичайні ситуації, забезпечення зв'язку між городянами і екстреними службами), інструментами для моніторингу дорожньої обстановки (розклад транспорту, пробки, парковки), точками доступу в інтернет. На деяких розміщують порти для зарядки смартфонів і електромобілів, датчики для збору інформації про стан навколишнього середовища - наприклад, про якість повітря або рівень ультрафіолетового сонячного випромінювання, а також цифрові монітори, які показують рекламу та інформаційні оголошення.
Столиця Південної Кореї - Сеул, наприклад, має вже 26 таких опор в шести районах міста. Деякі служать точками доступу до міської Wi-Fi, на деяких є QR-коди, відсканувавши які можна дізнатися інформацію про культурну спадщину міста, інші - оснащені системами відеоспостереження та сигналізації. А у канадському Онтаріо ці опори не тільки «розумні», а й «зелені»: вони виготовляються з електронних відходів, які збираються місцевими жителями.
Чи можна впровадити такий проєкт на Луганщині? Працюємо над цим! Ми відкриті до нестандартних рішень – ефективних, сучасних та інноваційних.
Оригінальна публікація