Регистрация

Чотири громади Сходу отримають інноваційне обладнання для управління лініями вуличного освітлення

Чотири громади Сходу отримають інноваційне обладнання для управління лініями вуличного освітлення

Прилади розроблені та виготовлені командою кафедри комп’ютерних систем і мереж Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в межах проєкту «Система управління вуличним освітленням Ulight», підтриманого ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Проєкт реалізовується у Торецькій, Лисичанській, Попаснянській та Новопсковській громадах упродовж останніх десяти місяців. Завдяки цьому обладнанню можна віддалено моніторити, чи є на лініях вуличного освітлення, наприклад, несправні лампи, сповіщати про несанкціоновані підключення до мереж та отримувати аналітику щодо обліку та споживання електроенергії, а також економити ресурси громад.

«Звичайно, в процесі роботи виникало багато складних ситуацій, пов’язаних із розробкою і тестуванням системи. Так, ми зіткнулись із викликами, пов’язаними із пандемією COVID-19: світовою кризою електронних компонентів, складністю логістики. У комунікації з громадами дуже допомогли представники відділу промоції та інноваційного розвитку Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської ОДА», — зазначає керівник проєкту Ігор Мосін.

Чернівецька команда уже розробила спеціальний блок управління, програмну частину системи управління лініями вуличного освітлення і протестувала її на базі КП «Чернівціміськсвітло». У вересні прилади пройшли сертифікацію на відповідність технічним регламентам ЄС у ВЦ ДП «Рівнестандартметрологія», опісля їх запустили у серійне виробництво. Наразі команда готується до постачання готового обладнання в громади та організації монтажних робіт.

Проєкт реалізується громадською організацією «Фонд «Буковина інноваційна» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Для довідки:

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Фото: Василь Салига / ГО «Фонд «Буковина інноваційна»

 

Даний розділ новин є майданчиком для вільної журналістики. Матеріали користувачі завантажують самостійно. Адміністрація lysychansk.com може не розділяти позицію блогерів і не відповідає за достовірність викладених ними фактів.

Шановні користувачі, просимо вас шановливо ставитися до співрозмовників в коментарях, навіть якщо ви не згодні з їх думкою!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Другие статьи рубрики